کار فرهنگی نیاز به روحیه شهادت‌طلبی دارد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی‌های ما در حوزه مسائل فرهنگی بسیار عمیق است، گفت: کار فرهنگی نیاز به روحیه شهادت‌طلبی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدعلی پورمختار در مراسم رونمایی از کتاب «شام آخر، داستان‌هایی از شب‌های شام» که در موسسه مواسات برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از اصطلاح آتش به اختیاری مقام معظم رهبری نگران شدند درحالی‌که اگر چنین روحیه‌ای نبود ما نمی‌توانستیم در عرصه‌های مختلف سربلند بیرون بیاییم.

وی با بیان اینکه امروزه انجام کار فرهنگی نیاز به روحیه شهادت‌طلبی دارد، افزود: مسئولان که درگیر مسائل اجرایی و دنیایی هستند باید روحیه شهادت‌طلبی را در خود تجربه کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشور نیاز به انقلاب فرهنگی دارد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از شورای عالی انقلاب فرهنگی گله‌مند هستند، چرا که بالاترین و عالی‌ترین دستگاه کشور که برای مسائل فرهنگی باید برنامه‌ریزی کند در برخی امور تعطیل بوده و وظایف خود را به‌خوبی انجام نمی‌دهد.

پور مختار با بیان اینکه نگرانی‌های ما در حوزه مسائل فرهنگی بسیار عمیق است، خاطرنشان کرد: اگر در یک‌زمان معقول و منطقی نتوانیم مسائل فرهنگی را حل کنیم در طولانی‌مدت دچار چالش‌های جدی خواهیم شد.

وی با بیان ضعف‌های موجود در عرصه فرهنگ گفت: فرهنگ در یک مظلومیت مفرط قرارگرفته و مردم و مسئولان فقط به مسائل اقتصادی توجه دارند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خطاب به نویسندگان کتاب شام آخر گفت: تبدیل مبانی و تفکر نابی که در عرصه فرهنگ شهادت وجود دارد و جاری ساختن آن در جامعه یک امر مهم و اساسی است که باید در این وانفسای تهاجم فرهنگی انجام گیرد.

پورمختار با اشاره به دسیسه افکنی‌های دشمنان علیه اسلام گفت: متأسفانه بخشی از جوانان در فضای مجازی آن‌قدر تحت تأثیر قرارگرفته و می‌گیرند که به معنویات بی‌توجه شده‌اند، بنابراین باید ارتباط دنیا و آخرت را برای جوانان و مردم تشریح کنیم.

وی با بیان اهمیت انجام کار فرهنگی ابراز کرد: باید تعبیر و تفسیر عملی از « الدنیا مزرعه الاخره» برای مردم ارائه شود چرا که آنچه مردم کشورمان را پیش می‌برد همین معنویت است درحالی‌که اگر این‌گونه نبود انقلاب اسلامی دوام نمی‌آورد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر پوتین به ایران و دیدار وی با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار خطاب به پوتین فرموده‌اند همچنان تفکر کمونیستی در کشورتان حاکم بوده و مردم نقشی در سرنوشت کشورشان ندارند.

پور مختار افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار خاطرنشان کردند تا زمانی که به دستورات قرآن کریم در جامعه اسلامی عمل می‌شود، هیچ زمان نگران رهبری و ادامه کار این انقلاب نیستیم.

وی با بیان تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد ارتباط داشتن انسان مسلمان با امام زمان(عج) خاطرنشان کرد: هر چه معنویت را در جامعه تقویت کنیم ثبات، مقاومت و تحرکمان بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/ش

بازدید: 9

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *