بسیاری از مشکلات کشور ریشه در مسائل فرهنگی دارد

رئیس موسسه مواسات گفت: تمامی مشکلاتی که امروز در عرصه‌های مختلف در کشور مواجه هستیم دست‌کم بیش از ۵۰ درصد از این مشکلات ریشه در مسائل فرهنگی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن شجاعی در مراسم رونمایی از کتاب «شام آخر، داستان‌هایی از شب‌های شام» که در موسسه مواسات برگزار شد، با بیان اینکه درگیری انقلاب اسلامی در جهان غرب در عمیق‌ترین شکل خود یک درگیری فرهنگی است، اظهار داشت: تمامی مشکلاتی که امروز در عرصه‌های مختلف در کشور مواجه هستیم دست‌کم بیش از ۵۰ درصد از این مشکلات ریشه در مسائل فرهنگی دارد.

وی افزود: این جمله، جمله غلطی نیست اگر داستان برجام را در عمیق‌ترین لایه‌های خودش یک پدیده فرهنگی ببینیم، اگر در عرصه فرهنگ می‌توانستیم پابه‌پای عرصه‌های دیگر پیش برویم چه‌بسا مشکلات این‌چنینی رخ نمی‌داد.

رئیس موسسه مواسات با بیان دغدغه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری در رابطه با اوضاع فرهنگی کشور که فرمودند ما با ولنگاری در عرصه فرهنگ مواجه هستیم، گفت: زمانی که در نقطه تصمیم سازی و سیاست‌گذاری قرار می‌گیریم بین گفتار، تصمیم و سیاست‌گذاری مسئولان هماهنگی وجود ندارد.

شجاعی بیان کرد: اینکه بعد از گذشت چند سال هنوز بدنه مسئولان را نتوانسته‌ایم قانع کنیم که طرح‌های اقتصادی نیاز به پیوست فرهنگی دارد این مسئله نشان می‌دهد هنوز در امر ابتدایی در ارتباط با فرهنگ قرار داریم.

وی با تأکید بر اهمیت قائل شدن به انجام فعالیت‌های فرهنگی ابراز کرد: دستگاهی که متولی تربیت مؤمن فرهنگی باشد در کشور وجود ندارد، مؤمنان فرهنگی در کشور باید تربیت شوند و باید در ساحت فرهنگ قدرت اثرگذاری پیدا کنیم.

رئیس موسسه مواسات با اشاره به موضوع کتاب شام آخر گفت: این کتاب محصول نویسندگان قدیمی و جدید بوده و در این کتاب پرداخت خوبی به حمله داعش به مجلس صورت گرفته  است و از زاویه جدیدی به بخشی از شبهاتی که نسبت به حضور نیروهای ایرانی در سوریه واردشده پاسخ‌داده‌شده است.

انتهای پیام/ ع

بازدید: 130

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *